Mi lesz itt tavasszal?
Ítéletidő-kikelet. Gondolok itt a fülsértő madárcsicsergésre, a zavaróan színes virágokra. Az eddigi előrejelzések szerint rügyek is pattannak majd. Ez ellen sajnos nem lehet védekezni, át kell vészelni a rügyfakadást. De ami a legérdekesebb, az a fű, amely irtózatos növekedésnek indul majd a jó idő beálltával, főleg, ha egy kis langy eső is esik mellé.
Mire számítsunk?
Természetesen a legrosszabbakra. Lehet olyan telek, ahol, ha nem nyírják le a kellő időben a gyepet, akkor akár húsz-harminccentis fű is kialakulhat. Már most érdemes beindítgatni a fűnyírókat, tenni velük egy rajkört, akár a havon is.
Milyen veszélyeket rejt a hirtelen megnőtt fű a lakosság számára?
A burjánzó fű akadály. Az autósoknak is fel kell készülniük az úttestre behajló fűszálakra. Ez megzavarhatja őket a vezetésben. Egy fűszál letépése is kockázatokat rejt, mivel az éles levelek felsérthetik a bőrünket, komoly sebészeti beavatkozást is vonhat maga után egy ártalmatlannak tűnő fűtépkedés.
Mi lesz a hőmérsékletekkel?
Tragikus emelkedésnek indul majd. Már most leszögezném, hogy akik szívpanaszokkal küzdenek, azoknak ez a felmelegedés maga lesz a pokol. De a fejfájósoknak is. Azaz mindenkinek borzalmas lesz, de nem tehetünk ellene semmit. Összeszorított fogakkal várjuk hát a tavaszt, ez minden, amit javasolni tudok.
Arról mi a véleménye, hogy maguk folyton riogatják a lakosságot?
Inkább úgy fogalmaznék, hogy próbáljuk megnyugtatni a lakosságot, hogy nem mindenki hal bele az egyes évszakokba. Csak majdnem mindenki. Ha megnézzük a statisztikákat, akkor a legtöbb haláleset vagy télen, vagy tavasszal, vagy nyáron, vagy pedig ősszel történik. Ezek tények, nem árt az elővigyázatosság.
Stílusbravúr! Gratulálok! Akár folytat-hat-ja is!