#4. Kommenthuszárok, bloggerek, bloggerinák - 2016. 12. 01.
Bevezetés
Balázs Géza
Előszó
A blogoszféra, vagyis az internetes naplók világával rendszeresen foglalkozik a netnyelvészet magyar tudományos folyóirata, az E-nyelv Magazin.
Tanulmányok
Porkoláb Ádám
Webnapló vagy blogbiznisz? - A blogoszféra nyelvészete
Hatalmas utat járt be a magyar netnyelvészet az elmúlt évtizedben, nem sokkal maradva le a külföldi trendektől. Ez a rohamléptű fejlődés szükséges is volt, hiszen az emberek közötti kommunikáció egyre inkább számítógépek segítségével valósul meg, újabb és újabb módokat és platformokat találva magának.
Mezriczky KittiAz átélhetőség kérdése a fanfictionökben - A második személyű elbeszélés nyújtotta lehetőségek
Dolgozatomban a könyvek, filmek és sorozatok rajongói által írt történeteket, vagyis a fanfictionöket kutattam. Elsősorban a különböző elbeszélési módok, ezek közül is a második személyű elbeszélés (Reader Insert) képezte kutatásom tárgyát. Kíváncsi voltam kialakulásának és népszerűségének okaira, legrészletesebben pedig arról kérdeztem válaszadóimat, szerintük ez a fajta elbeszélési mód könnyebb átélhetőséget biztosít-e az olvasó számára. Válaszadóim angol nyelven alkotó bloggerek voltak, akik különböző felületeken jelentetik meg írásaikat.
Purosz LeonidaszA topkomment sajátosságai a 444.hu-n
Mint általában az anonim kommentszekciók struktúrája iránt érdeklődő olvasó, úgy döntöttem, egy héten keresztül megfigyelem egy virtuális közösség működési elvét, abból a szempontból, hogy mi tesz egy kommentet topkommentté.