Moldovában, Tatros városában az Úr 1466-ik esztendejében bujdosó magyar papok tollán imígyen szólalt meg a Szentírás édes anyanyelvünkön: „És én elkendem néktök az én Atyám ígéretét. Ti pedig maradjatok ebben a várasban, míg fölöltöztök az erőt a magasságból.” Igen, erre az erőre van szüksége ma is a világnak! Erre van szükségünk, hogy „Nyíljon ki szívetekben az öröm virág! / Zengjétek, hogy hallja meg az egész világ! / Édesanyánk, hozzád jöttünk, / lángadozva, mert szeretünk, / ó, Szűz Mária, / hogy köszöntsünk úgy, mint egykor / az Úr angyala.”

Harangozó Imre felvétele, 210.
Nincs hozzászólás!