Skip to main content

Balázs Géza: Csecsemő kezébe telefont adni személyiséggyilkosság

- 2025. 04. 10.

Az MCC békéscsabai képzési központjában – Az internet népe – című előadáson prof. dr. Balázs Géza nyelvész, kultúrakutató, egyetemi tanár, aki a kezdetektől kutatja az új informatikai-technológiai világ a kultúrára, nyelvre gyakorolt hatását, eddig elért eredményeit mutatta be. Előadásában többek között azt tárta fel, hogyan is változtatott meg minket a technológia. Részletek Bere Mátyás írásából (behir.hu): 

Lehet, hogy egy kép erről: 13 ember, tanuló emberek és , szöveg, amely így szól: „Azinternet.népe AZ internet nepe b HO PMCC uateas DORVNUA ดแล COALSOAM nMCC MATHIAS CORVINUS COLLEGIUM”

Előadásában a professzor az internet és az info-kommunikáció lényegét, sajátosságait, a korunkban létrejött új nyelvi létmódot és a kultúrát, oktatást, pedagógiát érintő hatásokat mutatta be. Meglátásainak filozófiai következtetése, hogy az emberiségre evolúciós változás vár, ezért kiemelt felelősségünk a hagyományos emberi-közösségi értékek, művelődési formák védelme és terjesztése. A szakember kifejtette, hogy egy evolúciós folyamat részben már bekövetkezett. A nyomtatott könyv megjelenésekor átalakult az írni-olvasni tudó ember gondolkodása, egy más típusú ember jött létre. Ehhez képest egy óriási ugrás az internetes világ, tehát ha a gondolkodásunkat átalakította a könyv, a nyomtatás, akkor most az egész életünket, gondolkodásunkat, sőt, magát az embert alakítja át az internetes világ – fogalmazott prof. dr. Balázs Géza. A kultúrakutató kiemelte, hogy másként gondolkodik az az ember, aki folyamatosan egy információs feszültségben, információs sokkban él. Azok a gondolatok, amelyek a kultúrában esszenciálisan megvannak, az nem lesz az ember fejében többé. Ha ilyen nincsen a fejében, akkor pedig a kreativitása is csökken. Az ember kreativitás nélkül pedig egy robot – mondta, majd azt is kiemelte, hogy közösségre van szüksége az embereknek és át kell adni a fiataloknak a hagyományos kulturálódási formák tudását. – Mesét kell mondani a gyermekeknek, meséltetni kell a gyerekeket és verseket kell nekik tanítani. Ezek nélkül az ember sem ember. Sokat láthatjuk, hogy a csecsemő kezébe telefont adnak. Én azt mondom, hogy ez személyiséggyilkosság.

A teljes cikk élő interjúval itt olvasható: Prof. dr. Balázs Géza: Csecsemő kezébe telefont adni személyiséggyilkosság. https://behir.hu/prof-dr-balazs-geza-csecsemo-kezebe-telefont-adni-szemelyiseggyilkossag

Lehet, hogy egy kép erről: 7 ember, tanuló emberek, asztal és sakk

 

Nincs hozzászólás!

Your Email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

x